משלוח חינם בכל קניה מעל 199 ש“ח
5 טעויות טיפוח נפוצות בקיץ

5 טעויות טיפוח נפוצות בקיץ

10 יונ 2018, 15:50

5 טעויות טיפוח נפוצות בקיץ

אם חם לך מדי ואת מוותרת על קרם הלחות כי את מרגישה שהוא מעמיס על עור הפנים– את עושה טעות. אם את מנקה את הפנים שלוש פעמים ביום כי את חושבת שזה ירענן אותן – גם זאת טעות שאף עלולה לגרום נזק. מאיזה עוד טעויות כדאי להימנע?

טעות 1: מוותרת על קרם לחות

גם כשמזג האוויר בחוץ רותח, הטמפרטורות נוסקות ורמת הלחות בשיאה – עור הפנים זקוק להזנה. לכן אסור לוותר על קרם הלחות. לעומת זאת, אפשר לוותר על סרום ומומלץ להחליף את קרם הלחות העשיר מהחורף בתכשיר לחות קליל יותר, למשל על בסיס ג’ל או מים (נטול שומן). במידת האפשר, העדיפי קרם לחות שכולל מקדם הגנה וכך תחסכי לעצמך עוד שכבה של קרם על הפנים.

טעות 2: שוטפת באינטנסיביות את הפנים

אם חם לך ואת חושבת ששטיפה אינטנסיבית של הפנים, מספר פעמים ביום, תשפר את המצב – את טועה ובגדול. ככל שתשטפי את הפנים יותר, עם מים או תנקי עם מגבונים, כך תסירי את שכבת ההגנה הטבעית של העור ותזיקי לו. אם את ממש זקוקה לרענון, השתמשי בתרסיס ריענון לפנים, אבל לצרכי ניקוי הפנים יספיק לשטוף אותן בבוקר ובערב.

טעות 3: חופפת כל יום – בלי מסכה

אם את חופפת את השיער כל יום, או שלוש – ארבע פעמים בשבוע, את לא לבד. רוב הנשים בישראל ובמדינות חמות בכלל מגבירות את תדירות החפיפות בעונה החמה מאחר והשמש הקופחת מייבשת אותו כהוגן.

בכדי לצמצם את הנזק ולשקם את השיער שנפגע מחפיפות תכופות – מומלץ לאמץ לשגרת הטיפוח מסכה איכותית ומזינה לשיער. יש לעשות שימוש במסכה כזו לפחות פעם בשבוע, בכדי שתעשיר את השיער בלחות ותחזיר לו את הגמישות ואת הברק.

טעות 4: שוכחת למרוח מקדם הגנה על הידיים

אחרי שבחרת את מקדם ההגנה שלך –כפות הידיים חשופות תמיד, חורף וקיץ כאחד ולא רק כשאת בחוף הים, אלא בכל יום ובעיקר – כשאת אוחזת בהגה של האוטו שלך. בקיץ קרני השמש חזקות ומזיקות יותר, ואת הנזקים לעור הידיים נראה מיד. כדאי שתזכרי למרוח גם קרם ידיים עם מקדם הגנה על כפות הידיים בקפידה. כשאת במשרד, את יכולה לוותר על מקדם הגנה לידיים אבל כשאת בחוץ – אסור לוותר עליו.

טעות 5: מדלגת על הגנה לשפתיים

את הפנים מרחת בקרם לחות קל, את הידיים מרחת במקדם ההגנה המותאם לידיים ומה עם השפתיים? שפתיים סדוקות הן לא רק מפגע אסתטי הן יכולות גם ממש לכאוב, כאשר הסדקים והיובש מחמירים עד כדי היווצרות פצעים מדממים. אז בכדי למנוע את כל אלה, כדאי להרבות בשתייה של מים ולקחת תמיד שפתון לחות אותו מעבירים בקלילות על השפתיים ומגנים עליהן מפני היובש ויתר תופעות הלוואי של השמש.

 

נגישות