נגישות

כך תריחו טוב – כל היום

5 מאי 2019, 13:46

כך תריחו טוב – כל היום

מה שאנחנו אוכלים, כמות המים שאנו שותים, הבגדים שאנו לובשים – כל אלה הם רק אחדים מהפרמטרים שהקפדה מתמדת עליהם תגרום לנו להריח טוב, כל יום – כל היום.

קבלו כמה תובנות וגם רעיונות שיעזרו לך להריח ממש טוב לאורך זמן רב, כמעט כאילו הרגע יצאת מהבית מבושמת, רעננה וריחנית:

מה שאנחנו לובשים

מחליפים בגדים כל יום? יופי, אבל האם הבגדים שאתם לובשים יצאו מהכביסה או היו כבר בשימוש וזאת הלבישה השנייה או השלישית שלהם? ניחוח רענן יושג תמיד באמצעות לבישת בגדים שזה עתה יצאו מהכביסה והם נקיים ומריחים נהדר. זאת ועוד: ככל שהבדים מהם עשויים הבגדים יהיו נושמים יותר, למשל בגדים מ-100 אחוז כותנה, כך נזיע בהם פחות והריח הטוב שעימו הם יצאו מהכביסה יישמר לאורך זמן. ואל תשכחו את הנעליים! כדאי לבחור בנעליים שלא יהיו צמודות לעור כף הרגל כי ככל שהנעל לוחצת יותר כך גוברת ההזעה וזה בדיוק מה שאנחנו לא רוצים.

מה עוד לא: בגדים שעשויים מבדים סינטטיים, קשים שגורמים להזעת יתר.

מה שאנחנו אוכלים ושותים

הידעתם? שתייה של מים והרבה מהם, לפחות 2-3 ליטרים, תנקה את הגוף מהרעלים שגורמים לו להזעה. אבל שימו לב: צריך לשתות מים בלבד, לא משקאות חמים או קלים, לא משקאות ממותקים או דיאט, אלא רק מים (וזה לא משנה אם אלה מי ברז או מים מסוננים על סוגיהם).

לגבי מזון: ככל שהמנות שתאכלו תהיינה קלות יותר ובריאות יותר, מורכבות מירקות, פירות, קטניות וכדומה, כך תגבר תופעת הלוואי הרצויה שלהם – לקרר את הגוף ולמנוע הזעה.

ומה לא לאכול: מזון חריף או מטוגן או מתובל בתבלינים דומיננטיים כמו שום וכורכום מחמם את הגוף וגורם להזעת יתר.

איך שאנחנו מרגישים

הנה עובדה מחקרית שאולי תפתיע אתכם – אבל אם תהרהרו בה רגע, תבינו שהיא הכי הגיונית שיש: כשאנחנו לחוצים ועצבניים, כשאנחנו מוטרדים או כועסים – ההזעה הטבעית שלנו גוברת. עכשיו כשאתם יודעים את זה – כדאי למצוא את הדרכים שעוזרות לכם להירגע כי הסייד אפקט של הרוגע הוא שמירה על הריח המהמם שאיתו יצאתם מהבית.

איך שאנחנו מתבשמים

חשבתם שאפשר להשפריץ כמה טיפות בושם ולצאת מהבית וזה יספיק? תחשבו שוב בבקשה. בושם מתיזים בשני שלבים. הראשון, על עור נקי ורצוי לח (אידיאלי – אחרי מקלחת) מורחים מעט שמן או קרם גוף. כדאי לדעת שככל שהגוף יהיה נקי יותר כך ניחוח הבושם ייספג על העור טוב יותר והוא יחזיק מעמד לזמן רב יותר. שלב שני – מתיזים את הבושם בנקודות אסטרטגיות: פרקי הידיים, אחורי הברכיים, צוואר ומאחורי האוזניים, נקודות הדופק.

 

ומה עוד חשוב לדעת? שכדאי להתבשם לפני שמתלבשים כי אז הבושם ייספג היטב בגוף ולאחר מכן בבגדים שיחממו אותו ויעצימו אותו כך שהוא יתנשא ביחד איתכם לשעות רבות. 

 

כך תריחו טוב – כל היום